We are always
here to help

Получить консультацию

Примечание к УКТ ВЭД. Группа 70

Група 70
Скло та вироби із скла

    Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(а) товари товарної позиції 3207 (наприклад, склоподібні емалі та глазурі, скляна фрита, інше скло у вигляді порошку, гранул або пластівців);

(b) вироби групи 71 (наприклад, біжутерія);

(c) волоконно-оптичні кабелі товарної позиції 8544, електричні ізолятори (товарна позиція 8546) або арматура з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8547;

(d) волокна оптичні, оптично оброблені оптичні елементи, шприци для підшкірних ін’єкцій, штучні очі, термометри, барометри, гідрометри або інші вироби групи 90;

(e) лампи (світильники) або освітлювальні прилади, світлові вивіски, світлові табло або аналогічні вироби, які мають постійне джерело світла, або їх частини товарної позиції 9405;

(f) ігри, іграшки та ялинкові прикраси, спортивний інвентар або інші товари групи 95 (за винятком скляних очей для ляльок без механізмів та інших виробів групи 95); або

(g) ґудзики, вакуумні посудини в зібраному вигляді, розпилювачі або аналогічні предмети групи 96.

2. У товарних позиціях 7003, 7004 і 7005:

(а) скло не вважається “обробленим”, яким би процесам воно не піддавалося до відпалювання;

(b) обрізування скла за формою зовсім не впливає на класифікацію листового скла;

(c) термін “поглинальні, відбивальні або невідбивальні шари” означає мікроскопічно тонке покриття металом або хімічною сполукою (наприклад, оксидом металу), яке поглинає, наприклад, інфрачервоне випромінювання або поліпшує здатність скла до відбиття, зберігаючи при цьому ступінь його прозорості; або те, що перешкоджає відбиттю світла від поверхні скла.

3. Вироби, зазначені у товарній позиції 7006, включаються до цієї позиції, якщо вони відповідають характеристикам готових виробів або ні.

4. У товарній позиції 7019 термін “скловата” означає:

(а) вату мінеральну з вмістом кремнезему (SiO2) не менш як 60 мас. %;

(b) вату мінеральну з вмістом кремнезему (SiO2) менш як 60 мас. %, але з вмістом оксидів лужних металів (K2O або Na2O) більш як 5 мас. % або з вмістом оксиду бору (B2O3) більш як 2 мас.%.

Інші види мінеральної вати включаються до товарної позиції 6806.

5. В УКТЗЕД термін “скло” означає плавлений кварц та інші плавлені оксиди кремнію.

    Примітка до товарних підпозицій:

1. У товарних підпозиціях 7013 22, 7013 33, 7013 41 та 7013 91 термін “свинцевий кришталь” означає тільки скло з вмістом монооксиду свинцю (PbO) не менш як 24 мас. %.

Загальні положення

    До цієї групи включаються скло всіх форм і вироби зі скла (крім виробів, виключених Приміткою 1 до цієї групи або особливо згаданих в інших товарних позиціях УКТЗЕД).

Скло (крім плавленого кварцу та інших плавлених оксидів кремнію, перерахованих нижче) являє собою плавлену однорідну суміш з силікатів лужних металів (натрію або калію) з одним чи більше силікатами кальцію чи свинцю в різних пропорціях і з добавками барію, алюмінію, марганцю, магнію і т.д.

Існує багато різновидів скла залежно від складу (наприклад, богемське скло, кронглас, свинцеве кришталеве скло, флінтглас, страз). Ці різновиди мають некристалічну (аморфну) структуру і цілком прозорі.

У різні товарні позиції цієї групи включаються відповідні вироби незалежно від різновиду скла, з якого вони виготовлені.

Виробничі процеси значно відрізняються один від одного і включають:

(А) Відливання (наприклад, для виготовлення листового (у тому числі дзеркального) скла).

(B) Прокатку (наприклад, для виготовлення листового (у тому числі дзеркального) або армованого скла).

(C) Флоат-процес (для флоат-скла) (формування листового термічно полірованого скла на поверхні розплаву олова).

(D) Формування, як разом з пресуванням, видуванням або витягуванням, так і без них (наприклад, для виготовлення пляшок, келихів, деяких видів оптичного скла, попільниць).

(E) Видування, механічне або немеханічне, з формуванням чи без нього (наприклад, для виготовлення пляшок, ампул, прикрас, а іноді для виготовлення листового скла).

(F) Витягування або екструзію (особливо для виготовлення листового скла, стержнів, труб, трубок і скловолокна).

(G) Пресування, звичайно з використанням форм, часто застосовуване для виготовлення, наприклад, попільниць, а також разом з прокаткою (наприклад, для виготовлення фігурного візерункового прокатного скла) або видуванням (наприклад, для виготовлення пляшок).

(H) Оброблення паяльною лампою (для виготовлення ампул, виробів складної конфігурації і т.д., зі скляних стержнів або трубок).

(IJ) Вирізання потрібних виробів зі скляних заготовок, сфер і т.д., одержаних за допомогою будь-якого вищезгаданого процесу (вироби з плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію, зокрема, часто вирізані із суцільних чи порожнистих заготовок).

Про багатокоміркове скло див. Пояснення до товарної позиції 7016.

В окремих випадках спосіб виробництва виробів визначає їх класифікацію в цій групі. Наприклад, до товарної позиції 7003 відноситься лише лите чи прокатне скло, а до товарної позиції 7004 – лише скло, одержане видуванням або витягуванням.

Відповідно до Примітки 5 до цієї групи, термін “скло” означає плавлений кварц та інші плавлені оксиди кремнію.

До цієї групи також включаються:

(1) Скло молочне або опалове, яке є напівпрозорим і одержане шляхом додання таких матеріалів, як плавиковий шпат або кісткова зола (у пропорції близько 5 %) до маси скла; ці добавки спричиняють під час охолодження або повторного нагрівання розплаву часткову кристалізацію.

(2) Матеріали спеціальні, відомі як склокераміка, в яких скло перетворюється майже цілком у кристалічну речовину внаслідок процесу контрольованої кристалізації. Вони виготовляються шляхом додання в скло речовин, що викликають утворення центрів кристалізації, якими частіше є оксиди металів (такі як діоксид титану та оксид цирконію) або метали (такі як мідний порошок). Після того, як виріб сформований звичайними склодувними засобами, його витримують за температури, яка забезпечує кристалізацію склоподібної маси навколо центрів кристалізації (розсклування скашковування). Склокераміка буває непрозорою або іноді прозорою. Склокераміка має набагато кращі механічні, електричні і термостійкі властивості, ніж звичайне скло.

(3) Скло з малим коефіцієнтом розширення, наприклад, боросилікатне скло.

Додаткові загальні положення

    Термін “оптичне скло” включає різні види спеціального скла, використовуваного для виготовлення оптичних приладів, особливо для використання, наприклад, у фотографії, астрономії, мікроскопії, навігації, системах для зброї (телескопічні приціли тощо), лабораторному обладнанні і для виготовлення певних видів очних лінз для виправлення дефектів зору. Існує багато різновидів оптичного скла, але звичайно їхньою загальною рисою є надзвичайна прозорість і чистота, хоча іноді їх тонують, з тим щоб вони у невеликий ступінь поглинали світло певної частоти. Вони абсолютно однорідні, тобто, як правило, не мають пухирців або нерівностей, і мають коефіцієнти заломлення та розсіювальні властивості, які не притаманні іншим видам скла.

Листи із скла, вставлені в рами з дерева, металу тощо, вважаються такими, що втратили істотній характер стекла і входять до різних товарних позицій, наприклад:

1. Для картин у рамах (товарна позиція 4414 00, 8306 тощо);

2. Для машин, механізмів або транспортних засобів (розділ XVI абоXVII);

3. Для дверей, вікон будинків тощо (товарні позиції 4418, 7610 тощо).

Новости