We are always
here to help

Получить консультацию

Примечание к УКТ ВЭД. Группа 60

Група 60
Трикотажні полотна

    Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(а) мереживо ручного плетіння товарної позиції 5804;

(b) етикетки, емблеми та подібні трикотажні вироби товарної позиції 5807; або

(с) трикотажні полотна, просочені, покриті або дубльовані групи 59. Однак полотна трикотажнi ворсовi, просочені, покриті або дубльовані включаються до товарної позиції 6001.

2. До цієї групи включаються також полотна, виготовлені з металевої нитки і які використовуються для одягу, меблів та в аналогічних цілях.

3. В УКТЗЕД будь-яке посилання на “трикотажні” вироби включає посилання на в’язально-прошивні вироби, в яких прошивні стібки утворюються текстильними нитками.

Загальні положення

    До цієї групи включаються текстильні полотна, які виготовляються не як тканини, тобто переплетенням основних і утокових ниток, а шляхом отримання послідовності тісно зв’язаних між собою петель. Як правило, ці вироби включають:

(А) Трикотажне полотно (поперечнов’язаний та основов’язаний трикотаж).

(I) Поперечнов’язаний трикотаж складається з неперервної нитки, що утворює ряди петель, які лежать в однаковому напрямку поперек полотна, причому петлі в сусідніх рядах переплітаються, утворюючи вічка. Між групами петель у цих полотнах є вільний простір, що дозволяє їм легко розтягуватися у всіх напрямках; коли нитка рветься, відбувається розпускання петель.

(II) Основов’язаний трикотаж складається з ниток, що йдуть у напрямку основи (тобто за довжиною полотна), причому кожна нитка утворює петлі, які переплітаються поперемінно з петлями в суміжних стовпчиках праворуч і ліворуч. Петлі в основов’язаному трикотажі звичайно здаються розташованими вздовж ширини полотна. У деяких основов’язаних трикотажних полотнах петлі можуть мати нахил в різні сторони під деяким кутом. Полотна не розпускаються. Якщо з основов’язаного трикотажу вирізати невеликий квадрат, то нитки не можна легко висмикнути з будь-якої із сторін; нитки висмикуються зі зразка в напрямку основи (під прямими кутами до видимих рядів петель).

Основов’язаний трикотаж включає:

(1) В’язально-прошивні вироби за умови, що вони мають петельні ланцюжки з текстильних ниток.

При в’язально-прошивному способі використовують машину, схожу на основов’язальну, з гострими відкритими гачковими (ковзними) голками та прутками. Ці голки утворюють петлі з текстильних ниток, що дає можливість одержувати полотна текстильних волокон або одного чи декількох шарів текстильних ниток або з підкладки, наприклад, з тканини чи листа пластмаси. У деяких випадках петельний ланцюжок може утворювати чи закріплювати ворс (як розрізаний, так і нерозрізаний). Стьобані вироби, які збираються в’язально-прошивним способом, до цієї групи не включаються (товарна позиція 5811).

(2) Полотна, які виготовляються на основов’язальній машині, в яких основа складається з ланцюжків петель, виконаних гачковими голками, що утримуються утоковими нитками в потрібному положенні, та іноді утворюють візерунок.

Усі полотна, перераховані в пунктах I і II вище, можуть бути простого чи більш-менш складного переплетення; у деяких випадках вони мають вигляд ажурного матеріалу, подібно мереживам, але все-таки розглядаються як основов’язані вироби. Вони звичайно відрізняються від мережив властивим переплетенням петель (особливо в суцільній частині).

(B) Полотна ручного в’язання виготовляються з однієї нитки за допомогою гачка шляхом утворення ряду петель, які протягаються одна крізь одну. Залежно від групування петель одержується або гладке, або декоративне полотно щільного чи ажурного в’язання. Деякі ажурні полотна мають ланцюжки петель, які утворюють квадрати, шестикутники та інші орнаменти.

*

* *

    Вироби, які відносяться до цієї групи, можуть бути зв’язані вручну на двох чи більше в’язальних спицях або гачком. Вони також можуть бути виготовлені на плосков’язальних чи круглов’язальних машинах з голками спеціальної форми (гачковими, язичковими та трубчастими).

Товарні позиції цієї групи включають трикотажні полотна машинного чи ручного в’язання незалежно від того, які текстильні матеріали розділу XI були використані в процесі виготовлення трикотажних виробів, як з еластомерної нитки, так і з гумових ниток. Включаються також трикотажні полотна, які виготовляються з використанням тонких металевих ниток, за умови, що вони призначені для виготовлення одягу, у декоративних чи аналогічних цілях.

До цієї групи включаються трикотажні полотна машинного та ручного в’язання в куску (включаючи трубчасті) чи просто нарізані на прямокутні (включаючи квадратні) форми. Ці полотна включають гладкі полотна та полотна з рубчиками, а також подвійні полотна, з’єднані зшиванням або склеюванням.

Всі ці полотна можуть бути пофарбовані, вибивні або вироблені з пряжі різних кольорів. Полотна товарних позицій 6002 – 6006 інколи піддаються ворсуванню таким чином, що приховують структуру полотна.

До цієї групи не включаються:

(а) в’язально-прошивні полотна, одержувані протяганням текстильних волокон крізь волокнистий настил (товарна позиція 5602);

(b) сітки товарної позиції 5608;

(c) трикотажні килими та килимові вироби (товарна позиція 5705);

(d) сітчасті полотна і мереживо кроше (тамбурне) (товарна позиція 5804);

(e) куски полотна, нарізані на прямокутники ( включаючи квадрати), піддані подальшому обробленню (наприклад, підрублюванню), вироби в готовому вигляді, готові для використання (наприклад, шарфи), та трикотажні полотна, машинного і ручного в’язання певної форми, подані у вигляді окремих виробів або у вигляді декількох з’єднаних за довжиною виробів (зокрема, готові вироби груп 61,62 та 63).

Додаткові загальні положення

    Щодо класифікації в цих товарних позиціях виробів, до складу яких входять два або більше текстильних матеріалів, дивись Загальні положення Пояснень до цього розділу.

    Пояснення до товарних підпозицій.

6005 21 – 6005 44 та 6006 21 – 6006 44

    Трикотажні полотна машинного чи ручного в’язання, невибілені, вибілені, пофарбовані, з пряжі різних кольорів або вибивні.

Положення приміток 1(d) – (h) до товарних підпозицій розділу XI при внесенні відповідних змін застосовуються до трикотажних полотен машинного та ручного в’язання, невибілених, вибілених, пофарбованих, з пряжі різних кольорів або вибивних.

Полотна, вироблені повністю або частково з вибивної пряжі різних кольорів або різних відтінків одного кольору, відносяться до полотен з пряжі різних кольорів, а не до пофарбованих чи вибивних полотен.

Новости