friedman

We are always
here to help

+380 (67) 504 20 79
+380 (67) 402 15 78
office@friedman.com.ua
Отримати консультацію
  • Компанія
  • Послуги
  • Новини
  • Контакти
  • База знань
  • Наші документи
Головна → База знань → Нетарифне регулювання → Загальні положення → Дозвільні документи, необхідні для імпорту (експорту) продуктів харчування

Дозвільні документи, необхідні для імпорту (експорту) продуктів харчування

Продукти харчування – це харчова продукція, яку людина вживає як джерело енергії, необхідного для функціонування людського організму в цілому.

Продукти харчування прийнято поділяти на певні групи:

  • насамперед, це продукти рослинного походження; до них можна віднести таку продукцію як овочі, фрукти, злаки, горіхи, різні трави та прянощі;
  • по-друге, це продукти харчування тваринного походження: м’ясо, птиця, риба, морепродукти, ікра, яйця та молоко;
  • також до продуктів харчування відносять інші види органічної їжі – гриби, дріжджі, мед тощо;
  • неорганічні продукти харчування, такі як сіль та різні харчові добавки;
  • також до продуктів харчування відносять всі ті продукти, які отримані шляхом переробки перерахованих вище видів – консерви, кондитерські вироби, хлібобулочні вироби, соки, сири та багато іншого.

Контроль із подальшим отриманням дозвільних документів проводиться з метою підтвердити відповідність продуктів харчування вимогам, правилам та нормам, встановленим законодавством.

Експорт продуктів харчування

При експорті продуктів харчування, за рідкісним винятком, дозвільні документи не потрібні. Потрібні можуть бути ліцензії, дозволи на небезпечні вантажі, інші документи, що “обмежують”.

Але як так?

А річ у тім, що експортні операції в Україні вітаються. Адже вони призводять до наповнення скарбниці іноземною валютою. Сам товар жодної шкоди країні не завдає. Тому й контроль мінімальний.

Невже так все просто?

Ні, не так просто. Будь-яка країна, яка імпортує товар, турбується про те, щоб він був якісним, і, більш того, безпечним як для екології, так і для самого населення. Тим більше, це занепокоєння посилюється при ввезенні продуктів харчування.

Тому кожна країна-імпортер має свої вимоги до якості та відповідності продуктів встановленим вимогам і показникам. І ці вимоги та показники спираються на міжнародну практику у подібних випадках.

І тому в їхній країні продукти харчування можуть підлягати одному або декільком видам контролю. І для проходження контролю можуть знадобитись документи, видані уповноваженими органами чи організаціями України.

Що ж робити?

А робити треба наступне. Перед відправкою, а краще на етапі укладання зовнішньоекономічного контракту, вияснити у свого конрагента, які саме дозвільні документи потрібні їм для оформлення дозволів у своїй країні.

Які можуть знадобитися документи?

Для іноземних партнерів для оформлення продуктів харчування у своїй країні та проходження контролю можуть знадобитися такі документи:

  • міжнародний сертифікат здоров’я (health certificate);
  • міжнародний фітосанітарний сертифікат;
  • ветеринарний сертифікат;
  • сертифікат про походження товару.

Імпорт продуктів харчування

При імпорті продуктів харчування, крім стандартних документів для митного оформлення, потрібна ще низка дозвільних документів, виданих країною-відправником. Без цих документів не буде можливості пройти необхідні види офіційного контролю при ввезенні продуктів харчування в Україну.

Що потрібно для імпорту продуктів харчування?

Для імпорту продуктів харчування органу, що контролює, потрібно надати міжнародний сертифікат, який виданий уповноваженим на те органом країни-відправника. Дані сертифікати, як правило, видаються на кожну окрему партію продуктів, що поставляються.

Також обов’язково товар повинен мати маркування. Маркування має бути виконане або продубльовано українською мовою.

Чи залежать від контролю при імпорті продуктів харчування в Україну від самого продукту?

Так, при імпорті продуктів харчування в Україні види контролю залежать від самого продукту.

Продукти рослинного походження можуть підлягати фітосанітарному контролю. І міжнародним сертфікатом є міжнародний фітосанітарний сертифікат.

Продукти тваринного походження можуть підлягати ветеринарному контролю. І міжнародним сертфікатом є ветеринарний сертифікат. Також необхідною умовою ввезення продуктів тваринного походження є наявність виробничої потужності у реєстрі дозволених до ввезення.

Усі продукти харчування, які не підлягають ні фітосанітарному ні ветеринарному контролю, повинні супроводжуватись міжнародним сертифікатом здоров’я (health certificate).

Інші матеріали по темі
  • Засоби нетарифного регулювання - дозвіл на експорт та імпорт
  • Перелік товарів, які підлягають заходам офіційного контролю
  • Нетарифні методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності
  • Нетарифне регулювання, дозволи державних органів

База знань

  • База документів
  • Каталог документів
  • УКТ ЗЕД
  • Розрахунок митних платежів
  • Розрахунок митних платежів на легковий автомобіль
Новини
  • 15.05.2026 Держмітслужба проводить добір кандидатів відповідно до атестаційних комісій серед представників громадянського суспільства
  • 15.05.2026 Держмітслужба проводить добір кандидатів відповідно до атестаційних комісій серед представників громадянського суспільства
  • 28.04.2026 Нові правила міжнародної сертифікації вже в дії: більше можливостей для експорту кормів
  • 28.04.2026 Нові правила міжнародної сертифікації вже в дії: більше можливостей для експорту кормів
  • 28.04.2026 НБУ оновив валютний режим воєнного часу: санкції на небанківський сектор, нові права оборонних підрядників і нерезидентів
friedman

Митний брокер – це економно, без клопоту та надійно. Зовнішньоекономічна діяльність завжди була пов’язана з певними труднощами щодо документообігу. Сьогодні більшість власників бізнесу, які ведуть ЗЕД, вважають за краще замовляти послуги митного брокера на аутсорсингу. Головне – правильно обрати надійного партнера. В особі компанії «Фрідман-Україна» такого партнера знайшли вже сотні клієнтів, і сьогодні стати одним із них можете і Ви!

  • Дозвільні документи
  • Послуги з митного оформлення
  • Перевезення
  • Інші послуги в сфері ЗЕД
  • База документів
  • Каталог документів
  • УКТ ЗЕД
  • Розрахунок митних платежів
  • Розрахунок митних платежів на легковий автомобіль

© 2005-2025 ТОВ «Фрідман-Україна» Всі права захищені
Україна,
+380 (67) 504 20 79, +380 (67) 402 15 78

Створення сайту Page Group

eng
rus