We are always
here to help

Получить консультацию

За авто, імпортоване як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, не сплачується ввізне мито

27.12.2013
Транспортні засоби, що ввозяться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або власного споживання), звільняються від обкладення митом.
Такого висновку дійшов суд касаційної інстанції, з яким погодився і Верховний Суд України, задовольняючи позов підприємства про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень.
Адже діяльність позивача у межах спірних відносин щодо передачі в оренду вантажних автомобілів, які є внеском іноземного інвестора до статутного фонду підприємства, не суперечить меті надання відповідної пільги з урахуванням встановленого факту щодо цілей, способу та суті господарської діяльності позивача. Зокрема, було здійснено ввезення на територію України майна як внеску до власного статутного капіталу з метою отримання прибутку та фактичне ведення прибуткової господарської діяльності у спосіб, передбачений чинним законодавством, з використанням об’єкта інвестицій, що також відповідає такій меті у межах статутної діяльності підприємства. А отже, митниця не мала правових підстав для прийняття податкових повідомлень про донарахування ввізного мита та ПДВ.
При цьому частиною п’ятою статті 18 Закону України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.1996 № 93/96-ВР встановлено, що якщо протягом трьох років з часу зарахування іноземної інвестиції на баланс підприємства з іноземними інвестиціями майно, що було ввезене в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу зазначеного підприємства, відчужується, у т. ч. у зв’язку з припиненням діяльності цього підприємства (крім вивезення іноземної інвестиції за кордон), підприємство з іноземними інвестиціями сплачує ввізне мито, яке обчислюється виходячи з митної вартості цього майна.

Свежие новости раздела