We are always
here to help

Получить консультацию

З 24 травня 2019 року санкції до порушників митних правил суттєво посилять

05.04.2019

Волинська митниця ДФС інформує громадян — власників автомобілів з іноземною реєстрацією про суттєві зміни до Митного Кодексу України, які вступлять в законну силу з 24.05.2019 р.

Порівняльний аналіз ступенів відповідальності за невчасне вивезення транспортного засобу з митної території України або інші неправомірні операції з товарами наведено у таблиці.

Звертаємо увагу, що нині максимальний штраф за прострочення терміну транзиту транспортного засобу (застосовується до резидентів) становить 8 500 грн, за порушення терміну тимчасового ввезення транспортного засобу (застосовується до нерезидентів) — 17 000 грн.

Після 24.05.2019 р. для усіх автовласників, незалежно від їхнього громадянства чи місця постійного проживання, мінімальний штраф (за недоставлення транспортного засобу не більше ніж на добу) становитиме 170 грн, максимальний — 170 тис грн (або конфіскація).

Крім того, законодавець доповнив Митний Кодекс України новим видом правопорушення — передача транспортного засобу особистого користування з іноземною реєстрацією у володіння, користування або розпорядження особі, яка його не ввозила. За таке порушення каратимуть штрафом у розмірі 34 тис грн. На таку саму суму штрафуватимуть водіїв, які транспортний засіб особистого користування спробують використати для цілей підприємницької діяльності або отримання доходів в Україні.

Такі зміни внесені Законом України № 2612-VII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», які прийняті Верховною Радою України 8 листопада 2018 р. (офіційна публікація Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 48, ст. 380).

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела