We are always
here to help

Получить консультацию

Які транспортні засоби та кузови планують вилучити з переліку підакцизних

23.06.2018

Верховною Радою України зареєстровано законопроект від 20.06.2018 р. № 8505, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо виключення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них, зазначених у товарних позиціях за такими кодами товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД:

  • 8702 (моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, включаючи водія);
  • 8703 (автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі);
  • 8704 (моторні транспортні засоби для перевезення вантажів);
  • 8707 (кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів товарних позицій 8701-8705);
  • 8711 (мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним двигуном, з колясками або без них);
  • 8716 (причепи та напівпричепи для тимчасового проживання у кемпінгах, типу причіпних будиночків).

Завданням законопроекту є видалення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них як таких, що не можуть бути віднесені до акцизних товарів, згідно світової практики та діючого законодавства.

Метою законопроекту є виконання вимог пунктів 1.2. та 1.6 ст. 4 Податкового кодексу, наповнення бюджету за рахунок збільшення імпорту автомобілів (сплата ПДВ), збільшення споживання палива (сплата ПДВ та акцизного податку), створення робочих місць у сфері торгівлі та сервісу, оновлення автопарку, покращення інвестиційної привабливості.

Крім того, передбачається заборона ввезення на митну територію України транспортних засобів та кузовів до них, якщо вони нові та мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством; тих, що були в користуванні і мали попередню реєстрацію у державі-окупанті (агресорі) та/або ввезені з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

visnuk.com.ua

Свежие новости раздела