We are always
here to help

Получить консультацию

Які культурні цінності можна вивозити за кордон без отримання дозволу

15.08.2018

Порядок переміщення через митний кордон України культурних цінностей визначений Законом України від 21.09.99 р. № 1068-ХІV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 1068).

При цьому дія Закону № 1068 не поширюється на сучасні сувенірні вироби, предмети культурного призначення серійного та масового виробництва.

Перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, визначено у додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».

Разом з тим такі обмеження не розповсюджуються на сувенірні вироби, предмети культурного й ужиткового призначення серійного та масового виробництва, перелік яких встановлюється Мінкультури України.

Перелік сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного та масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен, визначений у додатку 1 до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 р. № 258, (далі — Інструкція № 258).

Відповідно до Інструкції № 258 дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен при вивезенні:

  • творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів, сувенірів, придбаних у торговельній мережі;
  • живопису, пластики малих форм, авторської графіки, гобеленів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створених після 1950 р.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела