We are always
here to help

+38 (067) 504 20 79, +38 (067) 402 15 78
office@friedman.com.ua

Получить консультацию

Які культурні цінності можна вивозити за кордон без отримання дозволу

15.08.2018

Порядок переміщення через митний кордон України культурних цінностей визначений Законом України від 21.09.99 р. № 1068-ХІV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 1068).

При цьому дія Закону № 1068 не поширюється на сучасні сувенірні вироби, предмети культурного призначення серійного та масового виробництва.

Перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, визначено у додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».

Разом з тим такі обмеження не розповсюджуються на сувенірні вироби, предмети культурного й ужиткового призначення серійного та масового виробництва, перелік яких встановлюється Мінкультури України.

Перелік сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного та масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен, визначений у додатку 1 до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 р. № 258, (далі — Інструкція № 258).

Відповідно до Інструкції № 258 дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен при вивезенні:

  • творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів, сувенірів, придбаних у торговельній мережі;
  • живопису, пластики малих форм, авторської графіки, гобеленів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створених після 1950 р.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела