We are always
here to help

Получить консультацию

Верховная Рада вводит мораторий на экспорт лесо – и пиломатериалов в необработанном виде

06.02.2015
Інформаційна довідка: Верховна Рада вводить мораторій на експорт лісо – та пиломатеріалів у необробленому вигляді
У Верховній Раді України 5 лютого 2015 року прийнято в першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів»(реєстраційний номер 1362).
Законопроектом передбачається:
1. Заборонити строком на 10 років вивезення за межі митної території України (експорт та реекспорт) лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді:
-лісоматеріалів у вигляді необробленої деревини, а саме ліс круглий у вигляді колод, стовпів, з транспортною вологістю більш як 22 %;
-пиломатеріалів товщиною понад 70 міліметрів з транспортною вологістю більш як 22 %.
2. Введення додаткової підстави для права експорту певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів  – сертифіката проходження теплової стерилізації.
3. Доповнити перелік цінних і рідкісних порід дерев дубом.
4. Набрання чинності Законом 1 березня 2015 року.
Суб’єкт права законодавчої ініціативи – 11 народних депутатів України наголошують, що метою законопроекту є відновлення деревообробної та меблевої промисловості в Україні, створення робочих місць, переорієнтації експорту з деревної сировини на продукцію більш широкого ступеня обробки.
Також стверджується, що законодавчі пропозиції підпадають під дію норм підпараграфу (а) параграфу 2 статті 11Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, згідно з якими на заборони чи обмеження експорту, які   тимчасово застосовуються  з метою попередження чи послаблення критичного дефіциту харчових продуктів або інших товарів, що мають вагоме значення для експортуючого члена СОТ, не повинні поширюватися положення  параграфа 1 цієї статті про те, що ніякі заборони чи обмеження, крім мит, податків, чи інших зборів, чи то у формі квот, імпортних або експортних ліцензій чи інших заходів, не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-яким членом СОТ щодо імпорту будь-якого товару, який походить з території будь-якого іншого члена СОТ, або щодо експорту чи продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якого іншого члена СОТ.
В той же час Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради підкреслює, що у супровідних до проекту документах не наведено чітких обґрунтувань щодо доцільності запровадження саме заборони, а не обмеження вивезення за межі митної території України (експорту та реекспорту) лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді.

MDOffice

Свежие новости раздела