We are always
here to help

Получить консультацию

В Україні введуть європейські стандарти захисту товарів інтелектуальної власності

11.09.2019

Верховна Рада отримала на розгляд законопроект, який наблизить митне законодавство України до стандартів ЄС у сфері захисту товарів інтелектуальної власності (далі – ІВ).

Законопроект № 1230 від 02.09.2019 передбачає внести змінити у МКУ, зокрема:

1) розширити перелік:

об’єктів права ІВ, захист яких проходить під час переміщення товарів через митний кордон України;
випадків, при яких застосовують заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення товарів (а саме ті, які підозрюють у порушенні права ІВ, у т. ч. за ініціативою митниці);

2) відшкодовувати витрати, пов’язані зі зберіганням, знищенням товарів, що підозрюють у порушенні права ІВ;

3) запровадити можливість дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав ІВ;

4) встановити особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщують (пересилають) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Тобто запропоновані зміни направлені на те, щоб запобігти та протидіяти переміщенню через кордон України товарів, які порушують права ІВ, та очистити внутрішній ринок від контрафакту.

Джерело: законопроект № 1230 від 02.09.2019 р. “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України”

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела