We are always
here to help

+38 (067) 504 20 79, +38 (067) 402 15 78
office@friedman.com.ua

Получить консультацию

В Одесі практично зупинилося оформлення імпортних вантажів

02.07.2018

Оформлення імпортних вантажів в контейнерах на Одеській митниці практично зупинилося, повідомили кореспонденту «Інтерфакс-Україна» представники відразу декількох компаній-імпортерів.

За словами одного зі співрозмовників агентства, в останні дні свої вантажі оформляють тільки компанії, які займаються виключно «білим» імпортом, однак кількість таких вантажів незначне. У свою чергу імпортери, які використовували будь-які схеми з мінімізації платежів, не подають свої вантажі до оформлення через побоювання бути викритими в подібних діях і отримати відповідні санкції.

У свою чергу, інший співрозмовник агентства зазначив, що, за його даними, в порту скупчилося вже більше 4 тис. контейнерів, які їх власники не подають до оформлення. За всіма цими контейнерами департамент адміністрування митних платежів ДФС України направив до Одеської митниці інформацію про можливі ризики та вимогу проконтролювати достовірність відомостей в митних деклараціях реальним вантажам. Крім того, в Одесу прибули співробітники департаменту для контролю ситуації на місцевому рівні.

У прес-службі Одеської митниці кореспонденту «Інтерфакс-Україна», в свою чергу, повідомили, що митниця працює в штатному режимі і готова здійснити оформлення вантажів, як тільки їх власники або представники подадуть їх до оформлення.

«Ми оформляємо вантажі, за законодавством, тільки в тому випадку, якщо власник цього вантажу або уповноважена ним особа подає вантаж до оформлення. Якщо вони з якихось причин не подають вантаж до оформлення, відповідно, ми його і не оформляємо … Якщо і є якісь моменти, то вони пов’язані не з роботою митниці, а з власниками вантажів «, — сказала агентству прес-секретар митниці Олена Гусєва.

При цьому вона допустила можливість певних коливань статистики оформлень через довгі вихідні та останні нововведення у сфері митного контролю.

Як повідомлялося, 20 червня Кабмін підтримав план дій з посилення боротьби проти контрабанди та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників. Прем’єр також пообіцяв зруйнувати «сірі» схеми на митниці і жорстоко карати порушників.

Крім того, Кабмін має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела