We are always
here to help

Получить консультацию

Рада ЄС ухвалила скасування імпортних мит на всі товари з України на один рік

25.05.2022

Рада ЄС ухвалила скасування імпортних мит на всі товари з України на один рік.

Рішення на рік скасовує:

  • всі мита відповідно до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, які ще не були лібералізовані, зокрема: товарів промисловості, мита на які мали поступово зникнути до кінця 2022 року, овочі та фрукти, а також товари сільського господарства;
  • антидемпінгові мита на товари українського походження;
  • застосування загальних правил імпорту щодо товарів українського походження.

Тепер рішення мають опублікувати в Офіційному віснику ЄС – наступного дня після цього тимчасове скасування мит запрацює.

Євросоюз є одним із найважливіших торговельних партнерів України. На ЄС припадало понад 40% загальної торгівлі України у 2021 році. Україна зі свого боку була 15-м торговим партнером ЄС, що становило приблизно 1,2% загальної торгівлі ЄС.

Скасування мит для України

Україна та Велика Британія вже підписали угоду про скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін. Згодом усі мита на українські товари на рік скасувала й Канада.

А Сполучені Штати на рік призупинили стягнення 232 мит на українську сталь та вироби з неї, щоб підтримати металургійну галузь – одну з найважливіших у промисловості України.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела