We are always
here to help

Получить консультацию

Повне перезавантаження кадрового складу митниці може стати системним рішенням для зупинки контрабанди

06.08.2019

Повне перезавантаження кадрового складу митниці може стати системним рішенням для зупинки контрабанди. Про це розповів заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук Економічній правді.

«Точних цифр про масштаби контрабанди сьогодні немає ні у кого. Порахувати її просто неможливо. З упевненістю можна сказати, що загальний обсяг бюджетних втрат досягає мільярдів доларів щорічно. Скільки цих мільярдів – п’ять, сім або десять – покаже час », – розповів Гончарук.

За його словами, поданий президентом сигнал про старт боротьби з контрабандою налякала багатьох контрабандистів.

«В останні місяці ми з різних митниць отримували сигнали про те, що контрабанда зупинилася. Але, звичайно, ми розуміємо, що це несистемне рішення і його недостатньо », – сказав заступник глави Офісу президента.

На його думку, системним рішенням може бути повне перезавантаження кадрового складу митниці.

«Це головний фактор і перший крок, який потрібно зробити. Якщо на окремих митницях один і той же чоловік по десять років керує митницею, то можна скільки завгодно ставити експерименти по боротьбі з контрабандою та практикувати різні підходи, але в кінцевому підсумку ці люди тебе переграють », – сказав він.

«В даному випадку кадри вирішують дуже багато. Я дуже розраховую на те, що Максима Нефьодова (глава державної митної служби – Ред.) Вдасться створити нову інституцію з хорошим кадровим складом », – розповів Гончарук.

Другий крок – налагодити обмін інформацією з митницями інших країн, щоб бачити реальні обсяги і перелік товарів, які перетинають кордон. Третій крок – ліквідація політичної корупції.

«Контрабанда в країні існує, тому що весь цей час з неї годувалися політики. Зараз це гарантовано припиниться, тому що, на мій погляд, у нової команди такої мотивації немає », – вважає Гончарук.

«Потрібно налагодити багато технічних питань, створити IT-інфраструктуру, побудувати процеси ризик-менеджменту, але якщо ми налагодимо обмін інформацією з нашими торговими сусідами і зникне елітарна корупція, то ситуація з контрабандою серйозно зміниться», – сказав він.

На думку Гончарука, практика з поліцейськими на митниці мала короткостроковий ефект.

«Поки митники з поліцейським не домовилися, контрабанда де припинилася, десь загальмувала. Потім на місцевому рівні все домовилися і ефект потихеньку зійшов нанівець. До того ж, схоже, що цей експеримент не знайшов підтримки на найвищому політичному рівні. Процеси митного оформлення потрібно максимально спрощувати, все документальне оформлення переводити в софт », – заявив чиновник.

Читайте також: В Україні вступили в силу нові правила маркування продуктів
«На мій погляд, посилення відповідальності необхідно, однак само по собі воно не спрацює. З цього точно не потрібно починати. Якщо зараз підвищити відповідальність, то це просто призведе до збільшення розміру хабарів. Спочатку потрібно змінити процеси, людей, налагодити обмін інформацією, а потім посилювати відповідальність », – пояснив Гончарук.

Відзначимо, що за даними ЗМІ Олексій Гончарук є одним з головних кандидатів на посаду прем’єр-міністра.

capital.ua

Свежие новости раздела