We are always
here to help

Получить консультацию

Максим Нефьодов: Результат реформи естонської митниці є гарним прикладом, на який можна рівнятися

04.02.2020

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов здійснив свій перший закордонний візит до Естонії. У рамках поїздки Максим Нефьодов зустрівся з Міністром державного управління Естонії Яаком Аабе, Міністром фінансів країни Мартином Хельме, Міністром внутрішніх справ Мартом Хельме, секретарем Центристської партії Михаїлом Корбом, керівництвом митниці та представниками системи “GoSwift”.

Естонські колеги розповіли про досягнення у реформуванні державного сектору, впровадження електронних сервісів, практики консолідації державних послуг. Продемонстрували зміни, які не тільки спростили спілкування громадян з державою, а сприяли модернізації ключових сфер суспільного життя — охорони здоров’я, освіти тощо.

Зокрема естонська сторона представила алгоритм роботи своєї митниці, поділилася досвідом та показала, як працює система “GoSwift”.

Команада системи “GoSwift” продемонструвла, як зменшилися затори на пунктах пропуску, де ще у 2011 році вони могли сягати 10 км, а очікування в черзі займало до 6 днів. Впровадження електронного бронювання часу при перетині кордону Естонії суттєво знизило час на перетин, поліпшило рівень безпеки вантажів і дорожнього руху.

Голова української митниці подякував за плідну триденну зустріч та відзначив, що робота естонської митниці має багато практик, які можна впроваджувати в Україні. Зокрема, планується реконструкція 12 пунктів пропуску і пункт пропуску в Нарві є гарним прикладом, на який можна рівнятися. Також планується тестовий запуск системи “GoSwift” і розробка власного додатку, за допомогою якого буде відбуватись митне оформлення відправлень до України.

Результатом зустрічі стала домовленість про підтримку реформи української митниці з боку естонських колег — обмін досвідом, експертні консультації та майбутні спільні проекти.

Довідково

Система “GoSwift” – це єдина система для контролю та оформлення, наприклад, митники мають можливість оформлювати паспорти громадян, така єдина система прискорює швидкість перетину кордону вантажівками на 20%. Її застосування також покращує систему ризиків та дає можливість в години пік гнучкіше використовувати інфраструктурні та людські ресурси.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела