We are always
here to help

Получить консультацию

Кабмін змінив порядок контролю якості імпортованих лікарських засобів

22.07.2021

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну”, яка покликана покращити рівень державного контролю за якістю медикаментів, що імпортуються в Україну.

На сайті МОЗ зазначили, що ухвалена постанова передбачає чотири нововведення.

Для ліків, вироблених на підприємствах країн-членів ЄС, Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії, Японії та Ізраїля не буде проводитися лабораторний контроль, оскільки в цих країнах існує жорстка регуляторна система. Такі лікарські засоби підлягатимуть візуальному контролю, проте за необхідності препарати можуть передавати і на лабораторний аналіз.

За транспортування ліків на лабораторний аналіз відповідальними визначаються суб’єкти господарювання, які імпортують ці ліки.

Також встановлено оновлений перелік документів та терміни видачі висновку про якість лікарського засобу, який ввозиться на територію України. Відтепер державний контроль якості лікарських засобів, що ввозяться на територію України за результатами закупівель, що здійснюються особою, уповноваженою на здійснення закупівель, проводитиметься у термін, що не перевищує 5 робочих днів.

Зокрема, сертифікат якості лікарського засобу має бути перекладеним українською мовою.

У МОЗ заявили, завдяки таким змінам будуть створені умови, що гарантуватимуть надходження на ринок України тільки якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів, що є запорукою захисту здоров’я і життя громадян та безпеки держави в цілому.

mdoffice.com.ua

Свежие новости раздела