We are always
here to help

Получить консультацию

Експорт горіхів дає більше виручки, ніж усі фрукти разом узяті

20.02.2018

Український плодоовочевий сегмент у 2017 році заробив на експорті $414 млн. У тому числі, свіжа продукція та горіхи принесли $238 млн, решту $176 млн забезпечила продукція переробки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«Це лише 2,5% від загальної виручки агросектору, але експорт за цією групою товарів зростає швидше, ніж за більшістю інших», — каже Ярмак.

В розрізі окремих продуктів найбільше грошей принесли концентрати томатного, яблучного та інших соків, а також експорт соків – близько 31% від загальної суми. На другому місці — горіхи, які принесли $101 млн або 24% від всієї експортної виручки.

Свіжі фрукти забезпечили $94 млн і 23% від загальної виручки. Решта – це інша продукція переробки та свіжі овочі, які в разом займають близько 22%.
При цьому об’єм торгівлі овочами не включає бобові культури, які зазвичай туди приписують, окрім зеленого горошку та квасолі — вони віднесені до сегменту переробки овочів.

Експерт ФАО констатує, що сегмент свіжих овочів та фруктів швидко оговтався від втрати російського ринку. Більш того, ріст навіть пришвидшився. Переробка повністю ще не відновилась, але показала перше зростання, причому відразу на 26%. Прогнози на 2018-й теж позитивні.

А от горіхи дають більше експортної виручки, ніж всі фрукти разом взяті. І навіть більше, ніж експорт борошна, спирту, яловичини або сухого молока.

«При цьому зростання експорту горіху останнім часом не відмічається. Корупційні схеми, що заважають прозорому експорту товару, продовжують негативно впливати на галузь та скорочують експортну виручку. В той же час, вже за 2-3 роки почнуть давати врожай нові інтенсивні сади волоського горіха, які зможуть надати новий поштовх цьому бізнесу», — додає Ярмак.

До слова, рентабельність горіхового бізнесу може перевищувати 400%. А на кожен долар інвестицій, вкладений в переробку, повертається три.

agronews.ua

Свежие новости раздела