We are always
here to help
Автор: Олександра Кознова, головний редактор LIGA ZAKON Бізнес
Кабмін постановою 895затвердив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері обігу лікарських засобів. Зміни набудуть чинності через два місяці з дати опублікування постанови.
Покращення доступу до ліків у сільських населених пунктах та прифронтових територіях.
Для цього спрощуються кадрові вимоги для аптек, що функціонують у селах або розташовані у районах, де тривають або тривали бойові дії:
На решті територій, як і раніше, для роботи на таких посадах необхідна наявність освіти рівня магістра за спеціальністю «Фармація» та щонайменше дворічний стаж, або ступінь фахового молодшого бакалавра – для завідувачів аптечних пунктів.
У таких випадках аптеки зможуть продовжувати свою діяльність протягом трьох місяців без ризику втрати ліцензії, паралельно здійснюючи ремонтні роботи.
Аптеки при отриманні ліцензії мають вказувати свою належність до аптечної мережі, що дозволить державі ефективніше контролювати діяльність таких суб’єктів господарювання.
У разі зміни відомостей щодо приналежності ліцензіата до певної аптечної мережі ліцензіат протягом 10 робочих днів з моменту настання таких змін подає до органу ліцензування оновлену інформацію про такі зміни в паперовій або в електронній формі.
Встановлено вимогу щодо рівних умов для всіх дистриб’юторів у межах аналогічних договорів – з однаковими цінами, умовами оплати та постачання.
Обсяг постачання одного препарату від виробника або імпортера одному дистриб’ютору не може перевищувати 20% від загального чистого доходу від реалізації цього лікарського засобу за попередній рік. Перевищення цієї межі допускається лише у разі, якщо інші дистриб’ютори не подали відповідних заявок на закупівлю.
Крім того, уточнено, щоне дозволяється використовувати для найменування аптечного закладуназву, торгову марку, торговий знак, вивіску, інші об’єкти прав інтелектуальної власності, що повторюють наявну назву, торгову марку, торговий знак, вивіску, інші об’єкти прав інтелектуальної власності іншого аптечного закладу, крім аптек, що контролюються одним або декількома спільними кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) або входять до однієї аптечної мережі.
mdoffice.com.ua